Záloha dat

Zálohu dat nemá v České Republice podle IT odborníků dostatečně vyřešeno 8 z 10 firem. Nejčastější příčinou ztráty dat je nedostatečná nebo neexistující zálohovací strategie. Ve srovnání s tím ztráta dat způsobená viry nebo hackery představuje zcela zanedbatelný problém.

Víte jaké to je přijít o data z počítače? Zvláště pokud jde o data důležitá a nenahraditelná? Mnozí z Vás možná už o nějaká důležití data přišli. Proč jste nezačali zálohovat a pokud zálohujete, proč ne pravidelně? Zálohovat data se totiž vyplatí a nemusí Vás to stát ani mnoho úsilí. Většina uživatelů PC zálohuje, jen tomu neříká zálohování, ale vypalování (ukládání dat na CD a DVD), případně kopíruje data na jiný disk a tuto činnost provádí občas a nahodile. Kvůli kterým situacím je třeba data pravidelně zálohovat?

  • Poškození vlivem lidského faktoru
  • Poškození způsobené selháním systému
  • Poškození s úmyslem data zničit
  • Poškození fyzikálními a přírodními vlivy

Jak je vidět, data v našem PC nejsou v takovém bezpečí, jak si představujeme. Co nabízím v oblasti zálohování dat pro domácí uživatele a malé firmy?

  • Konzultace týkající se zálohovací strategie
  • Konzultace, dodávku a nasazení hardware pro zálohu dat
  • Konzultace a dodávku software pro zálohu dat
Pro zálohu dat využívám především zařízení typu NAS server. NAS server (NAS – Network Attached Storage) je síťové úložiště dat, které po nakonfigurování umožňuje provádět v lokální síti snadno zálohu všech potřebných souborů. Podle typu zařízení je také možné nastavit přístup k datům zvenčí prostřednictvím sítě internet. Většina NAS serverů poskytuje také další služby, jako například www server, multimedia server, tiskový server pro připojení tiskárny nebo server pro stahování dat (prostřednictvím protokolu ftp nebo torrenty) bez nutnosti spuštěného počítače. Vyspělé NAS servery je také možné používat jako tzv. kamerové servery (Network Video Recorder), které jsou schopné zaznamenávat signál kamer zapojených v síti a využít je při ochraně majetku.

K záloze důležitých dat je možné také využít on-line zálohy dat prostřednictvím specializovaných serverů. V této oblasti nabízím řešení, které umožňuje zcela automatickou a bezbečnou zálohu dat na servery, které jsou pravidělně zálohovány a jsou dostupné odkukoliv. Toto řešení je velmi výhodné především pro uživatele, kteří často cestují a chtějí mít zálohu k dispozici kdykoliv v případě potřeby.

V případě, že potřebujete vyřešit zálohování Vašich dat, kontaktujte mne nebo navštivte můj e-shop www.lrcomputer.cz.

NAS servery

Navštivte také můj e-shop www.lrcomputer.cz.

Server QNAP TS 2191

2. listopadu 2009

Stránky ucto.rektorikl.cz dostaly nový design.